Качинський і Бандера. Чи нашкодять Україні слова поляка, – Чорновіл

Качинський і Бандера. Чи нашкодять Україні слова поляка, - ЧорновілЧи треба нам сваритися з Польщею? Ні. Польща, насправді, грає в ту гру на міжнародній арені, яка потрібна саме Україні.

Ще з тих пір коли брат Качиньского, Лех, був президентом Польщі, а сам Ярослав – мером Варшави вражало, що лідери відверто антикомуністичної партії, як кальку, повторюють комуністичні принципи. Йдеться, зокрема, про практику, коли обрані народом президент, партійна група в Сеймі чи призначений парламентом уряд не мають ніякого значення – першою особою в країні є людина, яка уособлює собою партію. Генеральний секретар, пише політичний експерт Тарас Чорновіл у своєму блозі на “Новому времени“, повідомляють “Українські реалії“.

Якщо ніким не обрана людина приймає в державі всі найголовніші рішення, це називається Радянським Союзом. Качиньский доводить, що антикомунізм іноді може бути гіршим за комунізм.

Його поведінка щодо України погіршується в міру розростання старечого маразму. Це не мої слова – це слова опонентів Качиньского у Польщі. Він скрізь шукає змови, зокрема, й у своїй партії. За допомогою польського Інституту національної пам’яті, який, на превеликий жаль, теж підпав під вплив, Качиньский вишукує (або й фабрикує) матеріали проти своїх політичних опонентів. Яскравий приклад – історія з Лехом Валенсою. Проти людини, яка створила незалежну Польщу, боролася за неї і сиділа в тюрмі, висуваються звинувачення. Він нібито був донощиком КДБ. При чому так примітивно клепають звинувачення, що вони купи не тримаються: в хронологічному документі 1970 рік опиняється після 1972-го і т. п. Крім того, Качиньский провокує внутрішні конфлікти, зокрема, в Сеймі – його ідеєю було не пускати журналістів до парламенту.

Україна не єдина, з ким Качиньский увійшов в конфлікт. Він ворогує з усіма органами Євросоюзу (там його заяви просто не сприймають і не слухають). Він бореться проти структур ЄС, доводячи, що всі вони неправі і несправедливі; один він мудрий і чудесний. В результаті Польща переживає колосальне падіння рейтингу впливовості в ЄС. До речі, розгорівся великий конфлікт на історичному ґрунті з Німеччиною. Качиньский умудрився вимагати від Німеччини, від найближчого партнера Польщі, вибачень за старі історії. Так, Польща справді була поруйнована нацистами, але на сьогоднішній день такі вимоги лише шкодять.

У Польщі завжди сповідувався культ Армії Крайової, яка є структурою аналогічною до нашої УПА. Головна відмінність між ними – те, що УПА напряму, як структура, не займалася етнічними чистками. На жаль, було багато трагічних подій на Волині, але етнічних чисток під управлінням офіційної організації, якою була УПА, не відбувалося. Водночас, Армія Крайова вирізала цілі українські села, спалювала заживо людей, розчленовувала. І її культ у Польщі ніколи не зникав. Крім того, почали звеличувати цілий ряд польських расистів, зокрема Юзефа Пілсудського, який визнаний винним у масових національних чистках і геноцидах 20-30-х років. У Польщі ж його піднімають до хмар.

Реагувати і прислухатись до випадів Качиньского немає сенсу. Натомість, нам потрібно самостійно оцінити, наскільки ми хочемо розвивати образ тих, хто боровся за Україну. Адже існує інша загроза – ліплення з Бандери другого Леніна.

Ми самі повинні вирішити, які образи ми хочемо піднімати, а не слухати, що каже нинішня польська влада. Будь-яка поступка полякам в цьому питанні – а не поступка здоровому глузду всередині країни – приведе до того, що закиди і звинувачення будуть тільки зростати. Качиньский належить до такого типу посткомуністичних лідерів, які будь-яку поступку сприймають як слабкість.

Його заяви потрібно ігнорувати, а іноді запускати контрвипади. Скажімо, вони вимагають щось від України на рівні лідерів держави, а якийсь наш заступник міністра, який готовий за необхідності пожертвувати своєю посадою, починає судитися з Польщею за те, що та досі не заборонила Армію Крайова як терористичну організацію. Треба відповідати асиметрично.

Чи треба нам сваритися з Польщею? Ні, не треба. Польща, насправді, грає в ту гру на міжнародній арені, яка потрібна саме Україні. Вона ні разу не проголосувала за будь-які проросійські ініціативи. Натомість, голосувала за всі без винятку документи, які були необхідні Україні. Можна сказати, що польська влада йде вперед, але голова у неї дивиться назад.

Чи нам зашкодять заяви Качиньского? Ні. Коли Качиньский починає говорити про щось в негативному світлі, в Європі до цього починають ставитися приязніше. За часів Коморовського Польща була однією з найвпливовіших країн ЄС, яка мала набагато більший вплив, ніж дає її економічний потенціал, значимість і т. д. Натомість, сьогодні вона перетворилася на країну, яка ні на що не впливає. В цілому я позитивно дивлюсь на майбутнє україно-польських відносин. Вони визначаються не Качиньским, а реальними потребами.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s