Радіо Свобода: 60 років професіоналізму

 

Відбулася  екскурсія студентів університету «Україна», а саме журналістів першого та другого курсів до редакції легендарної радіостанції.

Взагалі це перша екскурсія яку нам провели на Радіо «Свобода».

Тому ми були дуже раді, що були першими відвідувачами і дякую, що «відкрили перед нами двері», показали “секрети” та розповіли багато цікавого! Ця інформація для  нас є дуже цінною. Екскусію нам провела шеф-редактор Інна Кузнєцова, буквально закохана у радіо.

dscn9828Ми побули в звукозаписуючих   судіях.  Також мені подарували книгу «ГОВОРИТЬ РАДІО СВОБОДА Історія української редакції», яку написала талановита Олена Ремовська яка з 2009 працює на Радіо Свобода – кореспондентом, редактор радіо-програм, автор наукових оглядів на сайті Радіо Свободи. Книга написана легко та сучасно.

Свобода має конвенгертний нюс рум – у них немає власних частот, але вони мовлять на хвилях  партнерів – наприклад радіо «Ера», та створють різні теле-програми, наприклад «Донбас реалії» виходить за допомогою 112 канала…

Радіо Свобода – це радіо яке не бачить перепон і постійно хтось з репортерів знаходиться в зоні АТО, щоб донести достовірну інформацію. Міста мовлення в зоні АТО: Авдіївка, Мар`їнка, Щастя, Волноваха, Краматорськ,Слов`янск, Бахмут і навіть степова частина Криму. Для цього вони докладають неймовірних зусиль,щоб проінформувати усю Україну та світ.

dscn9819Дуже розвинутий мультимедійний відділ.

Вражень дуже багато,але в першу чергу хотілось би сказати про персонал  Радіо «Свобода. Ви просто неймовірні, унікальні я б навіть так сказала. Ви готові піти на жертви,вчинки, аби ваш читач або слухач дізнався першим правдиву інформацію!

Також до нам приєдналась пані Богдана Костюк,-оперативний журналіст Радіо Свобода, фактично легенда сучасних українських ЗМІ, яка розказала  детально про Майдан та зону бойових дій. Пані Богдана працює над програмою яка висвітлює проблеми євроінтеграції,а також займається волонтерською діяльностю та співпрацює з журналістами з різних куточків світу. Ця людина просто неймовірно цікава, а ще вона приклад для багатьох українців що в тяжку хвилину треба допомагати своїй країні і не тільки фінансово, а і морально! Наприклад піти в госпіталь та підтримати бійців, які знаходяться в тяжкому фізичному і не менш складному моральному стані…

dscn9890Також до нас приєднався Андрій Дубчак – всесвітньо відомий фотограф Радіо Свобода, який вразив нас свою хоробрістю. Коли почався вже серйозний Майдан,  щоб зробити гарні якісні панорамні фото, Андрій виліз на ялинку, ризикуючи своїм життям.

Потім ці фото не раз займали перші місця на престижних міжнародних конкурсах . Андрій став для нас справжнім Героєм професії!

dscn9885Телестудія, де ми теж побували, надзвичайно гарно оснащена.  В одній із зал, на стіні висить справжній бойовий прапор. Радіо Свобода є прикладом як потрібно відстоювати свою країну, бо крім нас вона нікому не потрібна… Навіть за підтримки Конгресу США.

Мовлення ведеться на 25 мовах на 23 країни Східної Європи, Центральної Азії, Близького і Середнього Сходу. Крім ефірного мовлення, «Радіо” Свобода “» також веде мовлення через Інтернет і створює телевізійні передачі. Штаб-квартира організації знаходиться в Празі (до 1995 року перебувала в Мюнхені), також є 23 регіональних бюро. За даними офіційного сайту РС, в РСЕ / РС працюють близько 500 штатних журналістів (з них близько 300 в Празі, інші – в регіональних бюро) і близько 750 фрілансерів.

Олександра Вовченко, студентка університету “Україна”

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s