Міністр культури про мистецький фестиваль у Кропивницькому

Цей тиждень на Кіровоградщині розпочався з робочого візиту Міністра культури України Євгена Нищука, який відвідав Кропивницький, в понеділок, 6 березня, на запрошення народного депутата України Олександра Горбунова. Повідомляє сайт “Кавун”.

Основна тема візиту – проведення цього року першого Національного щорічного мистецького фестивалю в нашому місті. Нагадаємо, відразу після перейменування народний депутат заявив, що Кропивницький має стати  мистецькою столицею України.  Цю пропозицію підтримав і Міністр Нищук, заявивши про це ще у вересні минулого року. А в Державному бюджеті України на 2017 рік вже закладено 7 млн грн. на проведення цього заходу.

Свій візит до Кропивницького Міністр розпочав з театру імені М.Кропивницького, де відбулася зустріч з представниками мистецьких кіл міста.

–  У вас Богом даний край, у вас прекрасне місто Кропивницький і ваша земля дуже багата. Саме вона дала Україні та світові практично всіх фундаторів професійного театрального мистецтва. Кропивницький – це театральна мекка, яку треба використати як бренд, але продовжувати її розвивати, – розпочав міністр.

Мистецтво покликане консолідувати суспільство, об’єднати та зробити його добрішим. Мистецтво завжди показує нам, що коли ми просто будемо поважати одне одного, любити одне одного, ми будемо більш привабливими. Сюди приїдуть люди дізнатись, подивитись та відчути, що тут є привабливого та красивого. Сьогодні ми з вами розпочинаємо процес обговорення формату цього фестивалю, яким він має бути, що саме ми запропонуємо нашим гостям та чим зацікавимо. Я хочу почути від вас пропозицій і взяти їх до виконання. Тим більше, що ми ще працюємо як над датою, так і над його локаціями.

Олександр Горбунов в свою чергу зазначив, що поки немає назви та бренду фестивалю.

–  Хочу висловити свою думку щодо фестивалю. Мені б хотілось, щоб фестиваль ввібрав в себе багато складових, тому що кожен вид мистецтва має своїх прихильників і мені приємно, що Ви також підтримуєте  ідею його мультикультурності. 

Це може стати  брендом нашого міста, який би закріпився за ним,  і Кропивницький   врешті-решт  отримав би мистецьке обличчя. На сьогоднішній день усе в роботі. Нам необхідно зібрати культурно-мистецьку спільноту міста, громадськість та активістів Кропивницького –  створити робочу групу  і сісти відпрацьовувати  від назви до його змісту, і кожні два тижні звітувати про пророблену роботу.

Окрім фестивалю звичайно ж було поставлено Євгену Нищуку і багато болючих питань, стосовно і бібліотек, і Будинків культури, і філармоній. Та й з пустими руками Міністр культури не поїхав додому, на згадку про Кропивницький повіз окрім ідей, планів ще й книги про наше місто.

 – Тож будемо вірити, а головне докладемо всіх зусиль, аби Кропивницький вже восени цього року, зібрав туристів з усієї України і не тільки. Інвесторів, які привезуть гроші саме в наше місто. Талановиту і творчу  молодь, для якої, знову ж таки наш Кропивницький, стане стартовим майданчиком, – наостанок зазначив народний депутат України Олександр Горбунов.

                                                                                                                                   Наталія Затока

http://kavyn.kr.ua/ministr-kulturi-pro-mistetskii-festival-u-kropivnitskomu

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s