«ПОЛЮВАННЯ НА ВОДІ», АБО ТВАРИННО-ПОЛИВНІ ФАНТАЗІЇ ВОДОКАНАЛУ

 

364950

 

Багато хто нарікає на оновлені шалені тарифи на воду, опалення, електроенергію і все з ними пов’язане комунальне і не комунальне. На рахунок тарифів всі грішать на «вовче НКРЕ», але, наприклад, у Кропивницькому є свої, ще донецькі ноу-хау. Ще   за тої влади об’єднали  в області під дахом обласного підприємства водогону «Дніпро- Кіровоград» ще чотири міські водоканали Світловодська, Олександрії, Знам’янки та тоді ще Кіровограда. Зробили середній споживчий тариф на споживання води та водовідведення. Декому повезло, бо тариф знизився, але обласний центр «постраждав», бо грошима мешканців цього міста «заткнули дірки» менших міст області.

Але другим ноу-хау водопостачальників стало не те, на що нарікають на НКРЕ, а місцевий тариф на полів присадибних ділянок та споживання води тваринами. Розрахункові норми видумали і ввели чисто шахрайські. Котам і собакам було предписано споживати по десять літрів води на добу, коровам по сто і так далі. А з поливом взагалі жах. Спочатку було так. По диким затвердженим міськвиконкомом обласного центру. навіть тим у кого є лічильники принесли платіжки з захмарними сумами.  І це при тому, що вода витекла через лічильник і вже була оплачена. Та й без лічильника все теж дуже весело. Виконкому на затвердження  у листопаді 2011 року підсунули таблички тарифів з посиланням на БНІП  СРСР (УРСР). Але ж цей документ, до речі  вже неіснуючої держави, стосується проектувальників та будівельників. По ньому перші з великим запасом міцності розраховують діаметри та товщину труб та потужність насосів для подачі води. І до чого тут експлуатаційники? А яким боком це перекладають на пересічного володаря домоволодіння на 5-6 сотках землі?

Так от норми споживання води для споживання і поливу на окреме домоволодіння бездумно (але здається що навмисне) зкалькували саме звідси. А коли цього здалося мало, то в мережу на своєму сайті навесні 2016 року виклали нову табличку ще з більшими цифрами. І що маємо у підсумку. Для поливу одного квадратного метра городу треба оплатити (але використати це неможливо) 9 літрів води цілодобово. Чи є в голові того хто це написав хоч краплина здорового глузду? При такому поливі все, що росте просто вигниє!!! А який дурень  поливає полуниці  у червні після збору врожаю та липні-серпні? А що вже говорити про такий щоденний полив припусти невеличкої грядки часнику, моркви чи цибулі…

«Цікаві речі» закладені і з норами на теплиці та для тварин. У всіх довідниках стоїть норма поливу в теплицях по 12-15 літрів на один квадратний метр, але два рази на тиждень. Останніх слів хтось з водопостачальників без окулярів, здається навмисне не догледів, і тому написав – щоденно. Котами і собакам після втручання депутата міської ради минулого скликання Павла Топчія випала амністія, а іншим домашнім тваринам та птахам так не поталанило…

Після відтоку цієї теми у міському водоканалі вирішили повернутися до цієї теми в 2015 році. Вивчили контингент власників домоволодінь, взяли на олівець тих, хто немає лічильника і платить по нормі споживання та приплюсувати їм заднім числом  тихенько на здивування «борги за кілька років за полив». Хороша ідея, щоб поповнити грошові надходження!

А що контролювати контролеру водоканалу у домоволодіннях за відсутності прибору водовимірювання? Які є підстави на «проникнення»  на приватну територію? Але вони, після вчиненого скандалу «проникають» і кроками або рулеткою міряють клаптик землі біля будинку. А хіба це їх функція, а не землевпорядників? Знову, як і замість проектувальника перебрані чужі функції! Потім після таких «замірів» на око та рулетку через день-два збільшується, і можна здогадатися  для чого,  на одну-дві сотки територія поливу.

А ще тим рахувальникам водоканаду слід нагадати по офіційні площі городів та те, що в облюбованих ними табличках БНІП є зноски про дощ, який в водоканалі іноді, як за правило,  забувають враховувати. А ще там є такий припис, що коли немає відомостей про площу ділянки, то слід вважати за норму споживання не «навіжену табличку БНІП»,  а брати до розрахунку один кубометр води на місяць на кожного зареєстрованого у домоволодінні мешканця. А це невигідні водоканалівцям один, два три, чотири кубометри на місяць замість «порахованими» ними 20-30 кубометрів!!!

А де написано, що можна забороняти встановлювати або не можна встановлювати лічильники  за наявності боргу,  чи вимагати погашення боргу, як альтернативу встановленню лічильника? А з тих фіктивних кубометрів води, за які вимагають і навіть вже здерли за неіснуючий полив  та завищених норм споживання складається, як писали ЗМІ ще років п’ять тому, такі обсяги води яким два-три рази можна було б затопити обласний центр Кропивницький. На щастя вони це зробили лише на папері, за що мабуть і премію отримують регулярно. До слова, при нарахуванні субсидії норма споживання води в півтора-два рази менша. От яка жадібність чи  у водоканалу,  чи державної  влади, яка розщедрилася на субсидії. І хто кого дурить? Здається, що цього разу саме водоканал…

Такими шахрайствами на вологості і живиться водоканал в Кропивницькому. На часі і правоохоронцям, а не лише окремим депутатам звернути на це увагу.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s