Мілка політика замішана на вишуканому шахрайстві та сепаратизмі

Мілка політика замішана на вишуканому шахрайстві та сепаратизмі

Подібного шахраювання та крутійства, яке зараз має місце на сесіях міської ради, в Кропивницькому не було, певно, за жодного скликання. А все почалося з питання про скасування рішення виконкому щодо підняття тарифів на проїзд у міських маршрутних таксі. 
З самого початку депутати демократичної більшості на сесії міської ради намагалися його скасувати. Та вже перша їх спроба була вдало зірвана секретарем міської ради Андрієм Табаловим, який головував на сесії 21 лютого. Секретар міськради відмовився не те що включати тарифне питання у порядок денний, а й навіть ставити на голосування питання про його включення. Аргумент не змінювати порядок денний був «святим» — його запропонував міський голова. Тому депутати, не прийнявши навіть порядку денного, розійшлися  «по хатах».
Довгих три тижні не могли зібрати сесії, чекали приїзду міського голови та інших депутатів, що подорожували світами. Нарешті дочекалися 15 березня і зареєстрували 37 депутатів із 42 можливих.
Розпочалася чергова сесія  знову із тарифної колізії. Як і три тижні тому, депутат від ВО «Батьківщина» Олександр Цертій висловив пропозицію про включення до порядку денного сесії питання про скасування рішення виконкому щодо підвищення вартості  проїзду в громадському транспорті. І знову наполягав на його першочерговому розгляді, зокрема під № 4. Пропозиція була підтримана більшістю голосів. Та не так сталося, як гадалося. Всіляко відтягуючи розгляд тарифного питання, перевищивши свої повноваження, міський голова відразу після 3-го питання перейшов до розгляду 5-го. А тарифне питання просто зникло із порядку денного.
Не витримавши таких цинічних маніпуляцій з боку міського голови і на знак протесту проти свавілля, що відбувається у сесійній залі, члени фракцій РПЛ, БПП «Солідарність», ВО «Батьківщина», ВО «Свобода» та Об’єднання «Самопоміч» покинули залу засідань.
Працювати далі продовжили 21 депутат та міський голова, якого винятково його юристи рахують за депутата. Та навіть юридично не підкованій людині зрозуміло, що сесія, у якій взяли участь менше, ніж половина від загального складу ради не є правомочною, і питання, які на ній розглядаються, є незаконними.
На шостій годині роботи сесії «приручена більшість», певно щоб не підливати олії у вогонь, таки розглянула тарифне питання і проголосувала за скасування нових тарифів. Досить цікавою і зовсім не послідовною у цьому питанні виявилася позиція А. Райковича та А. Табалова. Підтримавши на виконкомі питання про підвищення вартості проїзду, на сесії міської ради вони проголосували за скасування нових тарифів. Передумали? Чи, може, хтось загрався у свої ж політичні ігри?
Та треба знову ж таки розібратися в тому, що відмінили. Ініціатор питання про скасування рішень виконкому від 16.02.2017 року О. Цертій коментує ситуацію наступним чином: «Без будь-яких процедурних дій щодо зміни черговості в порядку денному тридцятим питанням неочікувано з’являється «питання» щодо скасування тарифів. Після заплутаної і сумбурної промови про депутатський запит Цертія міський голова ставить його на голосування, після під чого оголошує: «Тарифи скасовано!». Та підтримки вимагав проект рішення № 961, який був розглянутий на профільній депутатській комісії, а не депутатський запит. Адже усі запити, згідно з регламентом, уже були розглянуті ще на початку засідання. Депутати, присутні на неправомочній сесії, на додачу заплутались і грубо порушили цілу низку процедурних моментів, а тому перевізники з легкістю можуть скасувати їх рішення в суді».
Майже відразу після прийнятого сесійного рішення міський голова і сам заявив, що це рішення є суто політичним і, фактично, не несе жодних правових наслідків.
А загалом вражає творчий підхід головуючого у веденні сесії. Вже звичний нестатутний тон міського голови у поєднанні з постійними повчаннями у бік депутатів цього разу поєднався з ідеєю закупити для хорошої депутатської роботи «електронні цигарки, чашки та горшки», та чомусь ні слова про «бутерброди з ковбасою». Стосовно ж ковбаси, то наприкінці сесії було зрушення — Андрій Райкович запізніло, на другому році головування у місті Кропивницькому, пригадав про конфлікт інтересів і повідомив про свої частки капіталу у м’ясокомбінаті «Ятрань» та ТОВ «Білий ведмідь», яке постачає нафтопродукти комунальним підприємствам міста.
Та головна ганьба сесії полягала не лише у затягуванні розгляду питання про тарифи. Було ще знакове голосування про підтримку блокади ЛДНР та припинення торгівлі з ними. Таких заяв було дві. Перша -— від партійної фракції ВО «Свобода», а друга — від «УКРОПу». Підтримку обох заяв міські депутати успішно провалили. І це тоді, коли Україна, згідно з рішенням РНБО за поданням Президента України Петра Порошенка, оголосила про блокаду на державному рівні. Тут уже коментарі зайві.
Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s