Як кропивницький водоканал шляхом шахрайства заганяє містян у борги

Як кропивницький водоканал шляхом шахрайства заганяє містян у борги

Днями на семінарі-нараді для керівників квартальних комітетів Кропивницького оголосили про таке собі «поливне попередження».

Воно полягало в тому, що хто не має приладу обліку використання води у приватному секторі, але має якісь насадження платитиме «за полив» 248,80 гривні за сотку землі щомісяця. Розрахунки з калькулятором свідчать, що згідно з таблицею невідомо, або маловідомої споживачам цю цифру отримано з норми поливу в таблиці водоканалівців, яка передбачає щоденний полив городини в розрахунку 9 літрів на один квадратний метр щоденно.
А далі можна навести цікаві дослідження с цього приводу. Ноу-хау місцевих водопостачальників стало не те, на що нарікають на НКРЕ, а «розрахований» ними тариф на полив присадибних ділянок та споживання води тваринами. Розрахункові норми видумали і ввели по-шахрайськи. Котам і собакам було нормовано споживати по десять літрів води на добу, коровам по сто, і так далі. А з поливом взагалі жах. Спочатку було так. По «диким нормам» затвердженим міськвиконкомом обласного центру. навіть тим у кого є лічильники принесли платівки з захмарними сумами. І це при тому, що вода витекла через лічильник і вже була оплачена. Та й без лічильника все теж дуже весело. Виконкому на затвердження у листопаді 2011 року підсунули таблички тарифів з посиланням на БНІП СРСР (УРСР). Але ж цей документ, до речі вже неіснуючої держави, стосується проектувальників та будівельників. По ньому перші з великим запасом міцності розраховують діаметри та товщину труб та потужність насосів для подачі води. І до чого тут експлуатаційники? А яким боком це перекладають на пересічного володаря домоволодіння на 5-6 сотках землі?
От норми споживання води для споживання тваринами і поливу на окреме домоволодіння бездумно (але здається що саме навмисне) калькували саме звідти. А коли цього здалося мало, то в мережу на своєму сайті навесні 2016 року виклали нову табличку ще з більшими цифрами. І що маємо у підсумку. Для поливу одного квадратного метра городу треба оплатити (але використати це неможливо) 9 літрів води цілодобово. Чи є в голові того хто це написав хоч краплина здорового глузду? При такому поливі все, що росте просто вигниє!!! А який дурень поливає полуниці у червні після збору врожаю та липні-серпні? Але розумники з водоканалу вважають, що такі є, і вимагають за це гроші. А що вже говорити про такий щоденний полив, припустимо, невеличкої грядки часнику, моркви чи цибулі…
«Цікаві речі» закладені і з нормами на теплиці та для тварин. У всіх довідниках стоїть норма поливу в теплицях по 12-15 літрів на один квадратний метр, але два рази на тиждень. Останніх слів хтось з водопостачальників без окулярів, здається навмисне не догледів, і тому написав – щоденно. Котами і собакам після втручання депутата міської ради минулого скликання Павла Топчія випала амністія, а іншим домашнім тваринам та птахам так не поталанило…
Після відтоку цієї теми у міському водоканалі вирішили повернутися до цієї теми в 2015 році. Вивчили контингент власників домоволодінь, взяли на олівець тих, хто немає лічильника і платить по нормі споживання та приплюсувати їм заднім числом тихенько на здивування «борги за кілька років за полив». Хороша ідея, щоб поповнити грошові надходження!
А що контролювати контролеру водоканалу у домоволодіннях за відсутності прибору водолічильник? Які є підстави на «проникнення» на приватну територію? Але вони, після вчиненого скандалу «проникають» і кроками або рулеткою міряють клаптик землі біля будинку. А хіба це їх функція, а не землевпорядників? Знову, як і замість проектувальника перебрані чужі функції! Потім після таких «замірів» на око та рулетку через день-два збільшується, і можна здогадатися для чого, на одну-дві сотки територія поливу.
А ще тим рахувальникам водоканалу слід нагадати по офіційні площі городів та те, що в уподобаних ними табличках БНІП є зноски про дощ, який в водоканалі іноді, як за правило, забувають враховувати. А ще там є такий припис, що коли немає відомостей про площу ділянки, то слід вважати за норму споживання не «навіжену табличку БНІП», а брати до розрахунку один кубометр води на місяць на кожного зареєстрованого у домоволодінні мешканця. А це невигідні водоканалівцям, бо це один, два три, чотири кубометри на місяць замість «порахованими» ними 20-30 кубометрів!!!
А де написано, що можна забороняти встановлювати або не можна встановлювати лічильники за наявності боргу, чи вимагати погашення боргу, як альтернативу встановленню лічильника? А з тих фіктивних кубометрів води, за які вимагають і навіть вже здерли за неіснуючий полив та завищених норм споживання складається, як писали ЗМІ ще років п’ять тому, такі обсяги води яким два-три рази можна було б затопити обласний центр Кропивницький. На щастя, вони це зробили лише на папері, за що, мабуть, і премію отримують регулярно. До слова, при нарахуванні субсидії норма споживання води в півтора-два рази менша. От яка жадібність чи у водоканалу, чи державної влади, яка розщедрилася на субсидії. І хто кого дурить? Здається, що цього разу саме водоканал, і не кого не будь, а споживача і державу…
А про що свідчить цифра в «поливному попередженні? А вона свідчить про те, що про дощі у славному місті Кропивницькому забуто! І про це свідчать стягнення за полив минулого року. З 10 травня до середини червня місто не просихало від дощів, але нарахування велися з розрахунку на спеку. Тому і оголошена цифра у 248,80 гривні на місяць за сотку свідчить, що й цього року «дощів у місті» не буде!
Дехто з тих хто вже поцікавився установкою лічильників дізнався про те, що Постанова Кабміну про їх безкоштовну установку умісті «не діє». На додаток іноді пропонують за приблизно 600 гривень «придбати технічні умови», і цим місцеві винаходи ймовірно не обмежуються.
Такими шахрайствами на вологості та живиться водоканал в Кропивницькому. На часі та правоохоронцям, а не лише окремим депутатам чи журналістам звернути на це увагу.

Автор 

 

http://tribuna.kr.ua/vlada/yak-kropyvnytskyi-vodokanal-shliakhom-shakhraistva-zahaniaie-mistian-u-borhy.html

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s