Возняк в галереї

Якісь просто дикі події відбуваються в одному з найшановніших музеїв країни, створеним Героєм України Борисом Возницьким. Випадкові люди з Мінкульту призначили на посаду Гендиректора Львівської галереї мистецтв кумедного і абсолютно непрофесійного шоумена  Возняка.

Без відповідної фахової освіти, підготовки, досвіду.

Почався публічний безлад, що для такої важливої і консервативної музейної установи є лихом порівнянним з пожежею чи потопом.

Однак, слово львівським журналістам, які повідомили про свіжий скандал:

 

Частину зниклих з Львівської галереї мистецтв стародруків виявили на експозиції, ще частину – на експозиції в інших музеях, куди вони були передані тимчасово.

Про це ІА Дивись.info повідомило поінформоване джерело.

Як пише інформагентство, детективна історія із зникненням з Львівської картинної галереї 95 стародруків і двох манускриптів вийшла на фінішну пряму. Стало відомо, що частина раритетів, насправді, нікуди не зникала, а перебуває у музеї – на експозиціях. Поза тим, частина стародруків у рамках обміну була передана для експонування в інші музеї. Щоправда, наразі невідомо, скільки стародруків знайшлося. Про це стане відомо після оприлюднення результатів роботи спеціальної комісії. А це має відбутися вже за декілька тижнів.

Нагадаємо, що інформація про зникнення 95 стародруків і двох манускриптів була оприлюднена наприкінці минулого року. Пропажу на чорному ринку оцінили у десятки мільйонів доларів.

Звірка фондів розпочалася після призначення нового директора галереї Тараса Возняка, який змінив на цій посаді Ларису Разінкову-Возницьку. За його словами, у фондах не виявили двох рукописів – «Требник» ХVІ ст. і «Анфологіон» 1628 року. З 586 кириличних видань виявили 499 музейних предметів. Тоді, буцімто, не виявили одне з видань «Апостола» Івана Федорова, «Апостол» Спиридона Соболя та Євангелія ХVІ і ХVІІІ ст.

Тоді головний зберігач фондів Львівської національної галереї мистецтв Ігор Хомин заявив, що зникнення стародруків могло тривати декілька років.

На заяву про зникнення стародруків відреагувала колишня директор Лариса Разінкова-Возницька. «Це сфальсифікований напад на чесне ім’я Бориса Возницького. Ця людина протягом багатьох років неадекватно ставилася до роботи Бориса Возницького. Ми знаємо, що за 10 днів до гибелі Бориса Григоровича, пан Тарас був в Адміністрації Президента і просив для себе посади. Дуже дивно, що лише почалась інвентаризація, а вже всіх скликали на прес-конференцію. Має бути повністю проведена інвентаризація, а тоді зроблені висновки», – сказала екс-керівник музею. Також пані Лариса вимагала на час проведення розслідування відсторони від посади Тараса Возняка.

За фактом зникнення стародруків і манускриптів Нацполіція відкрила кримінальне провадження за ч.3 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України.

У Міністерстві культури України тоді заявили, стурбовані вказаною ситуацією, однак вважають, що до завершення повного звірення фондів робити висновки про відсутність музейних предметів передчасно.

Отже, зазначає видання, вже за кілька тижнів комісія має оприлюднити результати перевірки, і тоді дізнаємося, що зникло і в якій кількості, та й чи зникало взагалі…

Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2017/04/22/starodruky_z_lvivskoi_galerei_mystetstv_nikudy_ne_znykaly_1084195

Дивує повна відстороненість керівників Мінкульту, якому належить музей. Підозрюємо, що там ще не знають про черговий піар-скандал чи знову старанно роблять вигляд, що їх це не стосується.

Хоча, згідно існуючого законодавства, вся відповідальність за безлад у такому знаковому музеї Національного рівня, лежить безпосередньо на директорі і органі управління – Міністерстві культури України.

То чи не час Міністру культури, аби на доводити ситуацію до трагікомедії як в Пирогові, Лаврі, НМІУ, судових розглядів, проваджень прокуратури просто запропонувати пану Возняку написати заяву про відставку, очистити від себе колектив, провести новий конкурс і обрати когось адекватного?

А як не зрозуміє, почати процедуру розірвання контракту.

Музеями планетарного рівня повинні управляти професіонали, а не невігласи!

Чому ще не ставлять керувати лікарнями піаністів?!

Комітет порятунку музею

Advertisements

One thought on “Возняк в галереї

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s