ЗВЕРНЕННЯ до народного депутата України О. Горбунова та міністра культури України Є. Нищука

 

ЗВЕРНЕННЯ

до народного депутата України О. Горбунова та міністра культури України Є. Нищука.

Шановні Олександре Володимировичу та Євгене Миколайовичу.
20 квітня 2017 року Ви через мережу Facebook повідомили, що “зробили офіційний старт до підготовки та проведення першого Національного мистецького фестивалю “КРОПИВНИЦЬКИЙ”… Він відбудеться вже цього року з 30 серпня по
3 вересня у нашому місті” (с). Такий культурний масовий захід на державному рівні треба тільки вітати. Його, судячи з відгуків користувачів сайту, підтримує значна частина мешканців міста над Інгулом. Автор цих рядків у тому числі.
Але, на моє глибоке переконання, значимість фестивалю може дещо втратити свій національний і патріотичний колорит, якщо до епіцентру його проведення – ним, безумовно, буде обласний Академічний український музично-драматичний театр ім. М. Л. Кропивницького – вестиме одна з головних вулиць, що носить нікому незрозумілу, принизливу для українського міста і мови штучну назву часів Російської імперії Дворцова. Її попри волю місцевої інтелігенції, театралів і студентства насильницькими методами нав’язали громаді лідери місцевої проросійськи налаштованої колись владної партії регіонів.
Тимчасом у Кропивницькому, яке в усій країні називають батьківщиною українського національного театру, місцем тріумфального дебюту його легендарних корифеїв Миколи Садовського і Марії Заньковецькою на театральній сцені, немає вулиці імені Миколи Садовського (Тобілевича). Вже протягом 25 років українська прогресивна громада міста звертається до владних структур з проханням усунути ганебну несправедливість, увічнити у назві вулиці славне ім’я видатного корифея, полум’яного патріота рідної землі. На ньому досі висить прокляття московської комуністичної влади, яку засновник першого в Україні стаціонарного “Театру Садовського” не визнав і вивіз своє дітище за кордон. Українська, на жаль, не поспішає виправити недоречність.Останнє моє письмове звернення особисто до міського голови грубо ігнорує топонімічна комісія при виконкомі, якій доручено розглянути подання.
Звертаюся до вас, панове народний депутат і міністр, з пропозицією знайти відповідні важелі для зміни антиукраїнської назви прилеглої до театру вулиці, дати їй найменування “Вулиця Миколи Садовського”.

===Заслужений журналіст України, Почесний член Національної спілки краєзнавців України, відзначений Почесною Грамотою Верховної Ради України Юрій Матівос.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s