Скільки Москва заплатила за руйнування пам’ятника УПА в польському селі Грушовичі?

26 квітня 2017 р. у польському селі Грушовичі було зруйновано пам’ятник воїнам УПА. Фотографії зруйнованого монумента на своїй сторінці у Facebook розмістив співробітник Українського інституту національної пам’яті Павло Подобєд, також фото з’явилися на польських сайтах.

Два роки тому невідомі зірвали з монумента табличку, що стало формальною причиною вважати пам’ятник аварійним.

Втім, цей монумент давно був під прицілом  польських націоналістів, які вважали його нелегально встановленим, і тому хотіли знести, але українські організації наполягали на тому, що це надгробний знак.

Попри спроби польських націоналістичних кіл самоствердитися  шляхом зносу монументу, він продовжував стояти на кладовищі недалеко від польсько-українського кордону. Але після анексії Криму та початку гібридної російсько-української війни, Москва активізувала свої зусилля, організувавши низку провокацій як на польській, так і на українській території.

Завдяки матеріалам, які ексклюзивно передали волонтерам InformNapalm хактивісти Українського кіберальянсу про Олександра Усовського, вдалося дізнатися, що за акціями біля пам’ятника в Грушовичах стоїть Москва. Осквернення цього монумента у серпні 2014 р. було одним з епзодів російських провокацій у Польщі, на які Кремль виділив близько 100 тисяч євро.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s