Знову імперський світ або назад в майбутнє

Так подивишся-придивишся, а імперії нікуди і не зникали. Принаймні найбільші імперії останнього тисячоліття. Орда – в Московії; Піднебесна – в Китаї; Японська – в Японії (як не дивно хоча б хтось чесний); Англійська в – в Англії, Австралії, Новій Зеландії та й США з Англією в розріз ніколи не йшли; Перси – в Ірані; Індія – в Індії (о, і ці чесні, мабуть, схід чесніший в цьому плані), при чому така собі зовсім “немаленька” імперія, а увагу на неї як на імперію ніхто не звертає; Німецька молода імперія – в Німеччині – а що – купа країн Європи – це німецькі сировинні придатки і водночас споживачі продукції; Османська – вже і придратись немає до чого – в Туреччині; одні греки загнулися, але в них і імперії по суті не було – міста-держави.

А римська? А що з римською? Все нормально, бо прийнявши християнство через католиків і православних досить добре керують усіма. Хто знає тих, хто насправді стоїть за Папами та й Швейцарія підозріла. Прикрути сюди Італію, Францію… Може, і Німеччина із ними. Головне в цьому світі вчасно трансформуватись, перетворитись, прогнутись… Називайте як хочете, а справа живе.

А-а-а, Майя, Ацтеки… ну хтось із гри мав вийти. Іспанська і Португальська? Враховуючи їхні володіння, типу незалежні, в Південній та Центральній Америці можна вести довгі дискусії, бо мови там саме іспанська та португальська. Ну в Африці імперії всі пали. Чи перейшли в інші руки: ті ж пан-європейські імперії. Хоча куди ділись єгипетські правителі – біс їх знає. Але це таке – теорії змов.

Реальність бо така, що імперії нікуди не поділись. Де всім по чистому довкіллю, житлу, умов для створення сім’ї та виховання дітей, саморозвитку та творчості? Правильно: десь там “в конституції”. Більшість тупіє, а одиниці – матеріально збагачуються як тільки можуть. Рабство довкола, рабство. Із власної волі (через незнання або лінь) чи вимушено, але – рабство.

Ніхто не пропонує кардинально втілювати зміни – всі підпирають систему якими завгодно підпірками та косметично-фасадними роботами. На жаль. За сценарієм фантастичних романів двадцятого, а то й дев’ятнадцятого сторіччя, ми би вже мали за межі Сонячної системи розпочати мандрувати. Та не знають ці “вумні” мужі з Ватиканів, Константинополів, Лондонів, Пекінів, Вашингтонів, Москвабадів… як “еволюціювати не вкравши”, бо поки розкрадають планету і нас із вами (хоча ми самі в цьому винні), ця сама планета “закінчується”. Можемо в такому разі не встигнути доеволюціонувати, а натомість просто зникнемо.

Подякуємо Маску і таким як він, бо хоча б хтось крокує, замість того, щоб скиглити як це ми, чи красти як вони( а інколи і ми – час у наступних поколінь).

Аналіз, звичайно, такий собі, але… Тому всіх з прийдешнім дев’ятим травня! Черговим святом (чи “не святом”) перемоги одних імперій над іншими, в результаті чого залишились існувати всі, що брали участь. Якось так. А ні – не так. Десятки мільйонів життів імперських підданих було забрано. Ну, буває…

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s