​ Вдячне відлуння минулої війни

Відбулося  відкриття народного поминального знаку загиблим при визволенні Лелеківки, одної  із околиць Кропивницького, яка у роки другої світової  війни була ще окремим селом. Ініціатором та організатором реконструкції та його встановлення є мешканець цього мікрорайону Сергій Колесник.

Люди говорили вдячні й правдиві слова про визволителів, не обминаючи і тіней, що залишалися з тих часів. Школярі ближньої школи №15, військовики 3-го окремого полку спецпризначення з оркестром, кілька десятків лелеківчан, гості із суміжних населених пунктів уподобали освячення об’єкту священником Української Православної церкви Київського Патріархату отцем В’ячеславом.

На відкриття меморіального знаку прибув навіть міський голова Андрій Райкович з супроводжуючими особами та телебачення. Прикро лише те, що міська рада яка сотні тисяч гривен на рік витрачає на так звані ветеранські організації, члени яких і пороху не нюхали, а за отримані гроші купують або шиють червоні прапори для 9 травня, жодною копйкою не долучилася до спорудження скромного пам’ятного знака. Не допоміг матеріально і жоден з місцевих депутатів. Саме цим насправді і характеризується нинішня влада – помпезністю та показухою.

У списку тих хто доклався матеріально до спорудження було згадано і відомого кропивницького підприємця Євгена Бахмача, який будує церкви московським попам та потужно фінансово підтримує різні проросійські організації. Цього разу його допомога, як стало відомо з достовірних джерел полягала лише у ціновій скидці на камінь для виготовлення знаку. Коментувати щось зайве, бо слова і реальні справи говорять самі за себе. Та добре, що не перевелися справжні патріоти України, які роблять добрі справи не для реклами на телебаченні  та інших ЗМІ, більшість з яких просто обійшла увагою цю подію,а висвітлювала виключно урочисту ходу по місту та вшанування ветеранів, більшість з яких і війни не бачили. Міський голова Андрій Райкович при спілкуванні з мешканцями окраїни міста в чергове пообіцяв поліпшити вкрай незадовільне сполучення та виділити великогабаритні автобуси.

Пам’ять про війну не стерта. В братській могилі спочивають близько 80 невідомих солдат, а полягло при звільнені села, що нині стало околицею міста в кілька разів більше. Бої точилися не одну добу. Воїни героїчного 3-го полку військ спецпризначення вшанували полеглих салютом. Після офіційного заходу місцеві мешканці пом’янули загиблих та своїх родичів, багатьох з яких поховано на цьому кладовищі, в традиційному лелеківському дусі.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s