Гайдамацька Січ – духовний заповідник козака Володимира Вознюка

Гайдамацька Січ – духовний заповідник на Знам’янщині
Є на Знам’янщині у селі Цибулеве, яке ще у ХVIII столітті було містечком у приватній власності Розумовського,та дало краю десять козацьких сотників, унікальне місце під назвою «Гайдамацька Січ». Його називають зеленою садибою, музеєм під відкритим небом, а господар і засновник – козак-краєзнавець Володимир Вознюк  називає духовним заповідником.
 Точна адреса цього українського дива – село Цибулеве, Знам’янський район Кіровоградської області, вул. Центральна, 29. Телефон для звязку з господарем:
067 287 87 44
https://www.facebook.com/groups/166099067126640/?fref=ts
Для мого давнього приятеля Володимира ця садиба – справжня віддушина, якою він охоче ділиться з людьми, що мріють пізнати і відчути особливий історично-козацький дух. Ідеєю та її втіленням  він займався добре десятиліття.

.

Нині садиба Вознюка справжня туристична родзинка краю, до якої приїздять гості звідусіль. Садиба  має особливу енергетику, і є незвичайним місцем. І все завдяки  щирій гостинності господарів – Володимира Вознюка та його дружини Любові Крилової. Тут зібрані унікальні експонати, а Володимир проводить захоплюючі екскурсії з зануренням у чарівну і магічну історію козацтва. А ще тут є і смачні частування козацькими стравами.

Наразі у приватному музеї зібрано близько сотні унікальних кам’яних, дерев’яних та глиняних експонатів, які розповідають про історію, культуру і побут наших пращурів. Особливе місце з-поміж них займають жорна. Їх тут майже чотири десятки – від маленьких ручних зернотерок до великих кам’яних жорен. млина. 

Серед експонатів музею під відкритим небом – знахідки часів скіфської і чорноліської культури, раритетні вироби декоративно-ужиткового мистецтва, знайдені в окорлицях Цибулевого. Є в колекції господаря і багато інших експонатів, таких як колекція вишиванок та керамічних виробів.

Нині Володимр наприкіці весни презентував свою “Гайдамацьку Січ” на обласному туристичному фестивалі у Кропивницькому. А ще за новою традицією щосерпня у садибі проходить фолкльорне свято “Чута-фест”.
Фото з мережі Інтернет
Гайдамацька Січ – духовний заповідник на Знам’янщині
Гайдамацька Січ – духовний заповідник на Знам’янщиніГайдамацька Січ – духовний заповідник на Знам’янщині

Гайдамацька Січ – духовний заповідник на Знам’янщині
Гайдамацька Січ – духовний заповідник на Знам’янщині
Гайдамацька Січ – духовний заповідник на Знам’янщині
Гайдамацька Січ – духовний заповідник на Знам’янщині

 Володимир Мілевський
Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s