Кропивницький: чи довірять землю для сміттєпереробного заводу трьохмісячному підприємству із статутним капіталом в 1 тис грн

Кропивницький: чи довірять землю для сміттєпереробного заводу трьохмісячному підприємству із статутним капіталом в 1 тис грн

20 вересня на “земельній” комісії депутати міської ради Кропивницького вели диспут, щодо надання в оренду на 49 років земельної ділянки для розміщення у місті заводу по переробці сміття.

До керманичів міста звернулися представники ТОВ «ЕКОБЕЗПЕКА-К» задля розміщення заводу по переробці сміття по вул. Аджамській площею 10,00 га, повідомляє кореспондент ТРИБУНИ.

Нагадуємо, що це саме та земельна ділянка, де нещодавно були розриті радіоактивні відходи. Так як на попередній комісії не були присутні представники “Екостайл”, “Екобезпека-К” та інвестор, то в ході обговорення була домовиленість запросити їх, щоб вивчити це питання більш ретельно.

Сьогодні, 9 жовтня, члени “земельної” комісії зібралися саме з цього приводу.

Представником інтересів стала хорватська компанія “Tehnix”, яка й збирається побудувати у Кропивницькому сміттєсортувальний завод, слово отримав Анатолій Прокопов, який раніше був заступником славнозвісного міського голови Черкас Сергія Одарича.

Анатолій Прокопов, директор підприємства “Еко-Че” запевняє, що на сьогодні в Україні немає жодного сміттєпереробного заводу.

“Фірма пропонує цей завод, а вони мають вже більше 60 заводів, побудованих в Європі. Завод не викидає нічого, там немає спалювання і перолізу. За годину вони переробляють 40 тон сміття. Завод екологічно чистий. Цей завод ми пропонуємо в Черкасах. Щоб розпочати будівництво заводу, потрібно площадку. “Екобезпека” просить вирішити питання взяти в оренду частину землі, щоб побудувати цей комплекс”, – додав Анатолій Прокопов.

P1014169 800x600

Як стало відомо від директора “Еко-Че” вартість побудови даного заводу становить від 14 млн до 17 млн євро. На сміттєпереробному заводі зможуть працювати близько 160 чоловік.

За словами Анатолія Прокопова, вторинна сирована на сьогодні в попиті і переробники за неї боряться.

Що стосується “Екобезпеки-К”, то уже є заключений договір з “Tehnix” про співпрацю та фінансування. Потрібно тільки показати, що Кропивницький дійсно має площу для побудови заводу. Як тільки розпочнеться фінансування, то будівельники відразу розпочнуть його будівництво.

Для того, щоб повноцінно побудувати сміттєпереробний завод потрібно 13 місяців. Тож якщо уже найближим часом розпочати будівельні роботи, то в кінці наступного року будівництво уже завершиться.

Даний завод зможе переробляти лише свіже сміття, тобто те, що залежалося на міських сміттєзвалищах переробити не зможуть.

Не менш важливим моментом є те, що кошти від міської влади не потрібні, потрібна лише площа.

Опісля цього, між членами комісії розпочалися суперечки щодо надійності презентованого інвестора. Оскільки відомо, що статутний капітал трьохмісячного ТОВ “Екобезпека-К” становить лише 1 000 грн.

“У фірми “Tehnix” статутний капітал 100 млн, то чому ж “Tehnix” не хоче оформити на себе, чому саме ТОВ “Екобезпека-К”? А ви утворили фірму-прокладку, яка не може виплатити заробітну плату навіть одній людині. Мене це непокоїть. Невже не знайшлося іншої фірми, яка матиме більший капітал, а не та, яка утворилася місяць тому і має такий малий статутний капітал. Слід задуматись, що це фірма, яка буде займатися нашою екобезпекою. Не доведи Господь, але якщо завтра ми будемо судитися з ними, то міська рада відсудить у них 1 000 грн і все. Жоден із нас не впевнений, що там точно побудують завод, який буде повноцінно працювати. Гарантій ніяких немає”, – зазначив депутат міської ради від ВО “Свобода” Сергій Капітонов.

Депутати наводили приклади, коли міська влада надавала земельні ділянки під будівництво, але там за парканом росте тільки бур’ян.

Член “земельної” комісії Юрій Гребенчук наголосив на тому, що цілком можливо прийде нормальний і надійний інвестор, захоче побудувати щось, а землі уже не буде.

На закінчення комісії, рішення було прийнято, але із внесенням змін, а саме: надати дану земельну ділянку в оренду на 25 років, без зміни цільового призначення та встановити терміни будівництва (24 місяці). Якщо дані умови не виконаються, то міська влада зможе розірвати договір в односторонньому порядку.

Тож це питання депутати міської ради Кропивницького будуть завтра розглядати на сесійному засіданні, яке розпочнеться о 10:00 ранку.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s