Ізраїль знову просив перенести могилу раббі Нахмана з Умані  

hasydy_uman_0
Житловий комплекс

Україна виявилася не готовою до позитивного рішення.

Віце-міністр закордонних справ Ізраїлю Ципі Хотовелі доручила почати переговори з владою України про можливість перенесення останків раббі Нахмана з Умані до Ізраїлю. Про це сьогодні, 6 листопада, повідомило радіо «Галею ЦАХАЛу», — інформує сайт Об’єднаної єврейської общини України з посиланням на The Jerusalem Post. Видання також відзначило, що Україна вже відповіла відмовою.

Директор Українського єврейського комітету Едуард Долинський вважає, що українська сторона навряд чи б погодилася.

«Це свого роду національне надбання, яке щорічно приносить мільйони доларів у державний і міський бюджети, а також в кишені уманчан», — заявив Долинський.

У той же час він зазначив, що перенесення могили підтримують українські націоналісти, такі як партія ВО «Свобода»: вони вважають, що щорічне паломництво хасидів приносить в Умань хаос.

Питання про перенесення могили раббі Нахмана піднімається не вперше. У 2007 році канцелярія прем’єр-міністра Ізраїлю Ехуда Ольмерта вела з владою України переговори про перенесення могили до 60-річчя незалежності Ізраїлю.

Серед хасидів немає єдиної думки щодо правильності цього рішення.

«Нелогічно, що половина Ізраїлю виїжджає з країни під час кожного Рош Ха-Шана», — зазначив рабин Арьех Ліппі, який підтримує ініціативу перенесення останків.

Інша частина хасидів вважає, що це суперечить заповіту самого раббі і тривожити прах померлого можна тільки в разі крайньої необхідності.

Раббі Нахман з Брацлава — засновник брацлавського хасидизму — помер і був похований в Умані в 1810 році. У 1991 році президент Леонід Кравчук оголосив могилу рабі Нахмана офіційним Історико-культурним центром брацлавських хасидів. Щороку на Рош Ха-Шана близько 150 тисяч паломників приїздять в Україну для її могилі.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s