За ями боролися, і на калюжі напоролися…

 

Є в містах іменні сквери, бульвари та парки. Вони носять імена їх засновників, поважних людей, героїв, іноді навіть власників. Ліпиться ім’я це до вуличного об’єкту простим народом, або штучно владою за її рішенням. Буває, що не співпадає воля влади з бажанням народу. Таких прикладів навіть нашому Кропивницькому безліч. Перше що приходить на пам’ять парк імені Пушкіна завжди називали чомусь Козачим островом, а парк 50-річчя Жовтня дендропарком. Але своїх героїв може мати і смітник, і дитячий майданчик, і навіть окрема ділянка тротуару

Півтора роки тому, на початку квітня біля готелю “Київ” орендар земельної ділянки з майже закинутими напівбезхозними клумбами і покритим вибоїнами тротуаром ПП “Балтимор” вирішив зробити добру справу. А саме, відремонтувати тротуарне покриття, на якому калічили ноги люди та поставити дві тимчасові споруди у вигляді торгівельних павільйонів. А перед цим навести лад с підземними комунікаціями. Але не так сталося, як планувалося. Після самого початку робіт, коли тільки-но з’явилася передбачена технікою безпеки огорожа, у декого засвербіли руки вчинити «модний громадський» скандал, з залученням ЗМІ та різного роду «активістів». Далі все пішло по накатаному сценарію. На місце подій прийшла… “громадськість”, прибігли викликані по команді «тривога» представники ЗМІ, міські депутати і навіть особистою персоною заступник міського голови пан Олександр Грабенко.

Ситуація під готелем “Київ” тимчасово була урегульована і нейтралізована. Розпочаті роботи через вчинені дії громадськості та влади вимушено згорнули. Огорожа декому так не сподобалася, що її довелося прибрати. На водоканалівців, які мали угоду на проведення робіт майже на 40 000 гривен” насварили пальчиком”. А прибулі “активісти” відверто натякали орендарям про “необхідність платити”. До їх числа потрапили “активісти” незрозумілої спрямованості, ветерани АТО з незрозумілими претензіями, а ще до цього долучили депутатів міської ради, і навіть, згаданого вище,заступника міського голови замість самого голови. Перша особа міста, кажуть, за сталим звичаєм тоді перебувала в Австрії. Ну то таке, майже особисте, якби місто про те посилено не пліткувало.

Прибулий заступник міського голови людина у місті майже нова, що перебуває у своєму кріслі лише завдяки волюнтариській волі нового міського голови пана Андрія Райковича, за особисті заслуги перед ним самим. На жаль, сказане під час конфлікту чиновником про самовільну забудову не було нічим підтверджене. А от у орендаря землі ПП “Балтімор”, як з’ясувалося при журналістському розслідуванні навпаки – все є. І договір оренди, і необхідна прив’язка майбутньої тимчасової споруди, у угода з водоканалом. То що то було? Невже прозорий натяк на відкати для когось з чиновників?

І що ми маємо зараз? Все той же тротуар у вибоїнах, по якому чомусь їздять та незручно для пішоходів паркуються авто. Дехто закидав орендарям на те, що в оренду бралася земля під автостоянку. Але ж через певний час будувати щось подібне на тому втратило сенс, бо парковка у місті стала безкоштовною. І що поганого іншому варіанті благоустрою орендованої землі? А маємо зараз повні підстави присвоїти тротуару ім’я людини або групи людей, яка зберегла вибоїни в ньому. І ці вибоїни не де небудь, в центрі міста, і на відстані не більше п’ятисот метрів від робочих кабінетів найвищої у місті влади.

Хороша робота, панове – зберігати дірки та вибоїни в тротуарах в очікуванні “винагороди” від бажаючих латати вибоїни. Дякуємо чиновників за це. Це така справжня, і не чим не захмарена турбота про громаду і громадян міста? І на таке диво зовсім не реагує відомий на в’ю Україну «комсомолець-амфітамінщик» за версією програми Майкла Щура та головний спецінспектор міста пан Андрій Максюта. Без нього до речі заважали навести лад нна тому тротуарі, а він лише спромігся вдало поборотися з «гробами-лавками» по сусідству.

Звичайно, подорожуючи містом на дорогих авто, ногу чи руку від падіння в тих ямах не пошкодиш. Чи може то така «лінія економії» у міської влади? А вибоїни є і ще ближче – у центральному сквері, що під вікнами міської ради. Хто ж наважиться першим за багато років подати заявку на ремонт тих доріжок? Можливо громаді треба скласти та надіслати якогось особливоголиста з вимогами чи проханням міському голові Андрію Райковичу чи його заступникові Олександру . А потім протягом певного часу смиренно чекати накладення позитивної резолюції. Тож час милуватися та обходити глибокі калюжі після дощу на тротуарі імені не то Олександра , не то невідомих громадських діячів у кропивничан є.

Хочеться запитати у маловідомих представників громадськості та влади: «За що ви так вперто боролися півтора роки тому?» За ями боролися та на «басейники» напоролися… Безлад на різних ділянках тротуарів міста прикро вражає. А ще ремонтують «для галочки» там де ще можна було нормально ходити, і це теж дивує.То ж місто затамувало подих в очікуванні подальших подій і стрибає через калюжі, часом дехто травмується, бо немає власних авто, щоб не ходити тими такими тротуарами.

http://wikileaks-news.at.ua/publ/za_jami_borolisja_i_na_kaljuzhi_naporolisja/1-1-0-155

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s