“Донецький обласний художній музей” підписав угоду

КЗК “Донецький обласний художній музей” підписав угоду про співпрацю з Національним музеєм Тараса Шевченка та Громадською організацією«Банк культури».
Перший спільний захід буде присвячено 80-річчю Василя Стуса.

Генеральний директор Націонал88776668ьного музею Т.Шевченка, лауреат Шевченківської премії Дмитро Стус, доброзичливо налаштований на співпрацю з перереєстрованим на територіях, підконтрольних Україні Донецьким обласним художнім музеєм. Нині ДОХМ розпочинає музейне життя неподалік лінії фронту, у Дружківці, практично з нуля. Розкішна колекція музею, приміщення – в окупованому Донецьку.

-Ми підтримаємо ДОХМ методологічно, разом реалізуємо кілька виставкових проектів! – зазначив Дмитро Стус, – Розуміємо проблеми колег, знаємо специфіку прифронтової зони… Будемо поруч!

-Колектив Донецького обласного художнього музею вдячний керівництву Національного музею Т.Г.Шевченка за підтримку! Повірте, для нас це дуже важливо! – розповіла директор ДОХМ Наталка Іванченко, – Вже співпрацюємо з Національним музеєм народної архітектури і побуту України, Запорізьким обласним художнім музеєм, провели спільний захід з Київським державним інститутом декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука. Відроджуємо українську культуру, живопис на Донеччині! Очікуйте виставку про Василя Стуса!

Національний музей Тараса Шевченка

Ця будівля, на бульварі Шевченка, у другій половині ХІХ ст. належала родині Терещенків – відомих меценатів та колекціонерів творів образотворчого мистецтва. Цукровий магнат і меценат Микола Терещенко придбав її у 1875 році. На замовлення нового власника  було проведено перебудову будинку в стилі Ренесанс. Після чого, зведена ще в 1840-х рр. будівля перетворилася на прекрасний палац і окрасу Києва. У просторих залах маєтку Микола Терещенко розмістив художню колекцію, яка включала картини  І. Айвазовського, І. Шишкіна, І. Репіна, В. Верещагіна. Після революції 1917 р. родина Терещенків емігрувала за кордон, будинок було експропрійовано і передано у державну власність.  Після війни, коли постало питання про розміщення музею Т. Шевченка,  було обрано саме цю архітектурну пам’ятку. Саме тут, у будівлі, де міг бувати Тарас Шевченко, 24 квітня 1949 року відкрито Державний музей Тараса Шевченка.

На той час його фондову основу складали об’єднані колекції Центрального державного музею Т. Г. Шевченка та харківської Галереї картин Шевченка. Крім того, фонди поповнилися оригінальними шевченківськими документами, різними матеріалами з музеїв та установ Чернігова, Дніпропетровська, а також оригінальними творами Тараса Григоровича, що збереглися в музеях Москви та Ленінграда. Словом, приступаючи у 1949 році до створення першої експозиції в теперішньому приміщенні, працівники музею мали у своєму розпорядженні майже 4 тисячі експонатів. Робота з облаштування експозиції тривала цілий рік, вона вперше подавала відвідувачам біографічний показ життя і творчості Тараса Шевченка, всебічно висвітлювала його творчість як поета, художника, мислителя, громадського діяча. Ця, перша, музейна експозиція діяла до 1982 року.

У 1982 році музей закрили на реставраційний ремонт, котрий тривав 7 років. Усі матеріали було перевезено до спеціальних приміщень на території Києво-Печерської Лаври. Приміщення реставрували за зразком будинку Терещенків, тож тепер у його інтер’єрі мало спільного із отим музеєм Шевченка 1949 року.

31 березня 2001 р. музей отримав статус національного.

У 2014 році до 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка у музеї було проведено ремонтно-реставраційні роботи, підготовано і відкрито нову експозицію, де вперше за всю історію музею в приміщенні на бульварі Шевченка, 12 створено умови для постійного представлення доробку Тараса Шевченка-художника (як живопису, так і графіки) в оригіналі.

Дмитро Васильович Стус (нар. 15 листопада 1966, Київ) — український письменник, літературознавець, редактор. Кандидат філологічних наук (1995). Член Асоціації українських письменників (від 1997). Голова Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України» (від 9 лютого 2013). Генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка (від січня 2012).  Син поета Василя Стуса. Лауреат Національної премії України ім.Т.Г.Шевченка.

Прес-служба ДОХМ

Advertisements

One thought on ““Донецький обласний художній музей” підписав угоду

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s