У Кропивницькому обговорюють можливе створення “заповідника” у Фортеці святої Єлисавети

У Кропивницькому збираються провести інвентаризацію комплексу Фортечні вали з подальшим можливим створення “заповідника”. Про це у коментарі DOZOR повідомила начальник відділу з охорони культурної спадщини Надія Лісняк. Але якого “заповідника”? Мабуть історичного, на честь загарбання українських земель Запорозької Січі.

Так, фахівець зазначає, що комплекс є пам’яткою національного значення, але майже не має облікової документації.«На інвентаризацію фортеці виділили 140 000 гривень. Вона є пам’яткою національного значення, але мала облікову документацію тільки на чотири будівлі, які є закладами лікарні. А в цьому році ми розпочинаємо роботу з паспортизації валів. Займатимемося визначенням меж пам’ятки, окреслення її охоронної зони. Це потягне за собою встановлення режиму використання усього цього об’єкта, тобто усієї фортеці. Можливість створення заповідника зараз тільки розглядається, є певні доручення заступника міського голови. Ми напрацьовуємо пакет документів, щоб можна було подати таку пропозицію», – розповіла Надія Лісняк.

А чому це робиться лише на 27-ому  році незалежності  України? Мабуть, саме тому, щоб завадити будівництву на виділеній ділянці Кафедрального собору УПЦ КП ! Всі ці роки це не робилося… Нині така заява пролунала після четвертої відмови Кропивницькій та Голованівський єпархії КП в замовленні проектувальної документації та початку будівництва.   На ділянці майже в гектар ніяких історичних споруд немає, і фортечних валів вона не торкається!

А “заповідник” чого бажають організувати в центрі України, в Кропивницькому? Колонізації центру України росіянами? Дуже “доречно і політично грамотно”!!! І, мабуть, своєчасно, через війну на сході України… І чи важко шукати сепаратистів у різних владних структурах Кропивницького? Здається, що все і всі нині просто спливають на поверхню, полегшуючи роботу СБУ.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s