Де в Кропивницькому українські православні храми?

Результат пошуку зображень за запитом "Храми у Кропивницькому"

Дивлячись на розміри справжніх українських храмів  у Кропивницькому, виникає враження що слово храм є перебільшенням.  Але храм у нашій душі і вірі, і тому не залежить від розмірів.

Від великої кількості храмів московських, яких нових збудували за роки незалежності сім, виникає враження про промосковську сутність великого міста в центрі України. В основі цієї московської набожності лежить велика кількість храмів УПЦ МП, і майже повна відсутність альтернативи.  Альтернатива полягає в одному Володимирівському храмі УАПЦ, одному храмі УГКЦ, і трьох храмах УПЦ КП. Останні три храми трохи «неповноцінні», бо один маленький, а два інших містяться  в пристосованих приміщення колишньої їдальні  та кімнатці будинку.

Про храми УПЦ КП варто звернути увагу на їх розташування у Кропивницькому. Церква святого Андрія Первозваного розташоване на селищі Гірничому, а Петропавлівський храм на вулиці Маланюка, у пристосованій кімнатці за супермаркетом АТБ, який, за словами старожилів,  стоїть майже на місті колишнього одноіменного храму, який був при вході на знищенний більшовиками цвинтар.Третій храм УПЦ КП розмістили у колишній їдальні обласної лікарні. Оті вся географія храмів УПЦ КП в обласному центрі.

З двома іншими церквами географія простіша: Володимирський храм УПЦ у місті знають практично всі. Храм греко-католиків розташований в спальному мікрорайоні на вулиці Героїв України.. Для довідки варто зазначити, що це православна церква підпорядкована не Москві, як так звана УПЦ, що уникає добавки літер МП, для облуднення українців. Главою УГКЦ є Папа Римський.

Всі інші храми у місті – московські, служба в  них українською мовою заборонена!

За цією ознакою, що є головною, дуже просто їх розпізнати, щоб там не казали московські попи про канонічність та інші речі. У службі вони раз за разом, згідно з своєї «канонічності» згадують московського Кирила Гундяєва. Лише до згадки про Путіна вони ще не спромоглися. Отакі вони вівці в московських овечих шкурах!

І чому мешканці Кропивницького ходять молитися до московських попів? Їх просто заганяють практично у московські храми для виховання українофобії та сепаратизму. Альтернативи немає, а на додаток на храмах брехливі вивіски, що це храми УПЦ, без згадки про належність до Москви. Прихожани спочатку на те ведуться, а після успіху промосковського зомбування «пити Боржом» вже майже пізно, бо мізки вже повернуті набік. З цим зомбованим людом навіть дискутувати важко, дехто вже не лише слиняво горланить, але навіть у бійку лізе. В цьому і секрет тези, що місто нібито є «містом святої Єлисавети», яка навіть християнкою не була. Але рівень інтелекту зомбованої біомаси вже не дає того збагнути.

Цікавим моментом є те, що храми до жовтневого перевороту у нашому місті   були сконцентровані в центральній його частині – чотири. По одному було на Ковалівці, Чечорі та Кущівці. До Великої Балки разом з одноіменним цвинтарем прилягав Петропавлівський храм. За залізницею між майбутніми Некрасівкою та Новомиколаївкою була прицвинтарна часовенька.

Завтра головне православне українське свято – Великдень.   Великодні свята знову стануть іспитом та перевіркою українців на справжню українскість та любов до рідної землі. Знову побачимо, на жаль, два потоки до чужих та своїх храмів. Прикро спостерігати за українцями по обидва береги однієї віри. Один берег наш, а інший ворожий, до якого приставати соромно і зрадливо!

Українцям на часі обходити дальньою дорогою чужинські московські храми та наповнювати свої українські. Треба будувати українські храми там, де їх досі немає та рятуватися від московської «канонічної» брехні. Хтось із легковірних іноді заспокоює себе, і тих хто поруч «мудрою фразою», що ніби  у ФСБ служить  лише попівська верхівка московської церкви.  Але московські попівські низи в Україні виконують вказівки своєї верхівки! Інакше їх відгонять від попівського московського корита, бо «на роботі треба працювати», а не копирсатися в можливих залишках  совісті. Бо брудна їх робота – є робота!

Тож варто набрати повітря в груди та оминути десяток московських церков та піти святити паску в згадані п’ять українських храмів.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s