Політична інфекція від Ларіна: проросійська нежить для малоросів

“Історик” з вченим ступенем та й ще й завідувач кафедри Олександр Чорний розбрехав два “українські міфи” про фортецю Святої Єлисавети.
Історик розвінчав два міфи про фортецю Святої Єлисавети

Українських, і навіть російських слів не вистачає, і тому російські пропагандисти в Кропивницькому пишуть так: “В обласному центрі пройшов «батл» між завідувачем кафедри історії України Центральноукраїнського педагогічного університету Олександром Чорним та головою ГО «Асоціація політичних наук» Дмитром Сінченком на тему «Чи була б назва міста Єлисаветград українською?». У ході дискусії на «Громадському радіо» історик розвінчав два міфи щодо фортеці Святої Єлисавети.

Міф перший – про те, що фортеця була заснована для руйнації козацтва.”  Батл та  й годі… То що таке насправді батл?  Батл — танцювальне змагання між учасниками для виявлення найсильнішого з них. Найкращий переклад — Герць(бойове змагання). То ж на сході України йде війна, а в її центрі на “Громадському радіо” проросійські танці!!!

Далі “перли” від псевдонауковця Олександра Чорного: “Фортеця була заснована для того, щоб зруйнувати козацтво – це підміна понять. Вісім полків козацтва з Гетьманщини були делеговані сюди самим гетьманом Розумовським, вони будували цю фортецю. Фортеця будувалась українськими руками і гетьман був не проти. Цьому є відповідні документальні підтвердження”.

Другий міф стосується участі гарнізону фортеці у ліквідації Запорізької Січі – віщає сайт “Єлизавет” .

“Міф про те, що фортеця брала участь у ліквідації Січі придумано на початку 90-х років, бо у 92-му році була реальна можливість таки перейменувати місто у Єлисаветград. Давайте співставляти цифри – у ліквідації Січі брав участь 100-тисячний корпус генерала Текелі, а гарнізон фортеці складав всього дві з половиною тисячі осіб. За рапортом самого Текелі, а також за деякими іншими документами, Текелі вирушив на ліквідацію Січі з-під теперішнього Хотина. Маршрут пролягав від Хотина до Архангелгорода, потім в укріплення в Павлівськ, потім до фортеці Святої Єлисавети, після чого військо повернуло вниз. Тобто фортеця була всього однією з 10-х, а то і 20-х зупинок на шляху війська», – наголосив завідувач кафедри історії України ЦДПУ ім. Винниченка.” – повідав Олександр Чорний.

А чи були зупинки після фортеці? А чи не прихопили тут з собою пару тисяч вояків, озброєння та провіанту? Невже все тягнули та везли з Хотина? Скільки військ вів  Текелі? Невже для нечисельного гарнізону Січі, який мало вирізнявся чисельністю від гарнізона фортеці святої Єлизавети потрібна була 50-кратна(!) перевага в чисельності? Якась логіка є, бо один козак вартий 10 і більше вояків ворога.

Політична інфекція від Ларіна: проросійська нежить для малоросів. Вона загнострюється завжди перед, під час та після його візитів до Кропивницького. Всі ці потуги йдуть в контексті того, що завадити будівництву кафедрального собору УПЦ КП на фортечних валах та погаласувати на тлі маловідомих судів проти перейменування міста. Всі ці штучні проросійські потуги від лукавого, якого смикає за мотузки російське ФСБ.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s