Миргород збирає українських геральдистів

1 липня в Миргороді розпочинає свою роботу ХХХV зліт геральдистів України. Традицію проводити його в червні або в кінці травня зруйнував нинішній карантин. Та карантини для геральдики не є перешкодою. В радянські часи такий карантин в 1917 році геральдиці влаштували більшовики-комуністи. Відлига для геральдики настала лише  в 60-ті роки минулого століття.

Рух геральдичних зльотів було започатковано в СРСР в 1987 році під егідою ВЦРПС. Його ініціаторами були Ігор Сметанніков та Володимир Сержан. Українські зльоти започатковані з здобуттям Україної незалежності з ініціативи кропивничанина Анатолія Авдєєва. Перший зліт пройшов у вересні 1992 року в тодішньому Кіровограді, а нині Кропивницькому. Геральдична ініціатива прижилася, ще мабуть тому, що перший зліт був освячений Українською автокефальною православною церквою.

На жаль, ще немає повного ладу в українській геральдичній справі, але вона жива і розвивається завдяки геральдистам – колекціонерам, розробникам гербів та дослідникам історичної геральдики. Саме вони вже майже тридцять років, як волонтери роблять титанічну працю по відродженню та розвитку геральдики в Україні. На часі вже створити і солідну державну установу, як то є у багатьох країнах світу.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s